Лікування хронічної мігрені
Мігрень — поширена проблема, за якої пацієнти скаржаться на сильний головний біль. Вважається, що епізодично вона буває у кожної дев'ятої людини. Якщо інтенсивний головний біль виникає часто, то можна вести мову про хронічну мігрень. Вона погіршує якість життя, негативно впливає на працездатність, небезпечна ускладненнями.
Якщо вас регулярно турбує сильний головний біль, то звертайтеся до фахівців нашої клініки «МедСейв+» у Києві. Ми проведемо необхідну діагностику та підберемо ефективне лікування хронічної мігрені, включно з дієвими лікарськими препаратами та передовими методами з використанням моноклональних антитіл або ботулотоксину.
Вартість послуг
- Консультація головного лікаря невролога (Ніколайчук А.С.)900 грн
- Повторна консультація головного лікаря невролога (Ніколайчук А.С.)800 грн
- Консультація лікаря-невролога800 грн
- Повторна консультація лікаря-невролога700 грн
- Ботулінотерапії хронічної та медикаментозно резистентної форми мігрені15000 грн
Що таке хронічна мігрень?
Хронічна мігрень — це головний біль, який повторюється від 15 разів на місяць протягом останнього кварталу (90 днів). При цьому щомісяця пацієнт (або лікар) відзначає щонайменше 8 випадків власне мігрені (а не інших форм болю). Зазвичай поодинокі напади з часом частішають, а патологія переходить саме в хронічну форму.
Симптоми мігрені. Коли звертатися до лікаря?
Основний прояв хронічної хвороби — головний біль, який нерідко інтенсивніший за інші її види (припустимо, головний біль напруги). До типових ознак мігрені належать:
- провісники болю — звукові або сенсорні порушення;
- помірний або сильний головний біль;
- локалізація в одній зі сторін або по всій голові;
- пульсуючий або здавлювальний характер болю;
- посилення дискомфорту під час руху або навантажень;
- нудота та блювота;
- підвищена світлочутливість.
До лікаря нашої клініки «МедСейв+» у Києві варто звертатися навіть у разі поодиноких епізодів мігрені або головного болю неясного характеру. На особливу увагу заслуговують такі неприємні симптоми:
- висока інтенсивність болю;
- дискомфорт, який не минає кілька днів;
- сильний головний біль, який супроводжується сплутаністю або втратою свідомості, підвищенням температури;
- повторення нападів 2+ разів за тиждень;
- головний біль у дітей;
- поява дискомфорту після травм, у віці старше 50 років (за відсутності скарг на головний біль раніше).
Фактори, що впливають на розвиток хронічної мігрені
До мігрені можуть призвести такі чинники:
- підвищена тривожність, депресія, інші психологічні розлади та стресові події;
- бронхіальна астма;
- хропіння;
- надмірна вага та ожиріння;
- вживання алкоголю або кофеїновмісних продуктів і напоїв;
- неправильно підібрані ліки проти сильного головного болю.
Поодинокі приступи провокують й інші фактори, зокрема зміни погоди, гормональний фон, надмірні фізичні навантаження, деякі продукти (горіхи, шоколад, цитрусові).
Діагностика хронічної мігрені
Відповідний діагноз може поставити лікар на підставі обстеження та опитування пацієнта. Додатково призначається нейродіагностика, яка виключить інші неврологічні патології, такі як неврит зорового нерва, транзиторна ішемічна атака тощо. Щоб поставити діагноз «хронічна мігрень» потрібно підтвердити високу частоту головних болів, для чого може знадобитися ведення щоденника пацієнтом.
Лікування хронічної мігрені
Терапія за хронічної мігрені спрямована як на зняття хворобливих симптомів, так і на профілактику нових нападів і зниження їхньої частоти. Основною терапією часто виступають лікарські препарати, частина з яких належать до безрецептурних (припустимо, парацетамол або ібупрофен для знеболення). Але важливо дотримуватися рекомендацій лікаря та не зловживати медикаментами, щоб не було зворотного результату.
У клініці «Медсейв+» використовуються й інші профілактичні методи терапії, а саме:
Лікування хронічної мігрені моноклональними антитілами
Згідно з даними дослідженням, прийом медикаментів з моноклональними антитілами скорочує частоту нападів головного болю на 6-8 разів у місяць. З 2018 року препарат Ajovy з цими антитілами був схвалений FDA, і сьогодні його ін'єкції можуть виконувати наші лікарі для зниження частоти мігрені у пацієнта.
Лікування хронічної мігрені ботулотоксином
Ще один клінічно доведений метод лікування мігрені — ін'єкції ботулотоксину. Препарат тонкою голкою вводиться під шкіру голови та забезпечує виражений терапевтичний ефект уже за 1-2 тижні та діє не менше 4 місяців. Ботокс розслабляє м'язи та знімає больові відчуття. А як бонус пацієнт отримує розгладження складок обличчя.