Ботулінотерапія при тикозних розладах, бруксизмі та спастиці
Лікування ботоксом сьогодні активно використовують не тільки в косметології для розгладження зморшок та заломів шкіри. Ботулінотерапія понад 20 років застосовується в неврології. Так, ботулотоксин знижує больовий синдром при мігрені, допомагає при спазмах і спастичності, тикозних розладах (лікуванні нервового тику) та навіть слугує для розслаблення м'язів щелепи та захисту зубів від стирання (для лікування бруксизму).
За цих та інших неврологічних проблем рекомендуємо звертатися до неврологів нашого медичного центру «МедСейв+». У нас проводять вичерпну нейродіагностику (зокрема з виїздом додому) та застосовують ботулотоксин саме у тих випадках, коли його застосування має клінічно доведену ефективність.
Вартість послуг
- Консультація головного лікаря невролога (Ніколайчук А.С.)900 грн
- Повторна консультація головного лікаря невролога (Ніколайчук А.С.)800 грн
- Консультація лікаря-невролога800 грн
- Повторна консультація лікаря-невролога700 грн
- Ботулінотерапія при спастичних розладах12000 грн
Що таке ботокс?
Ботокс він же ботулотоксин — це органічна білкова речовина, яку використовують як лікарський препарат, що блокує передачу сигналів від нервових закінчень до м'язів. Ця властивість і дає змогу широко використовувати його як у косметології, так і в різних сферах медицини.
Ботулотоксин активно застосовується в неврології понад 20 років. Сьогодні його використовують лікарі неврологи в 60+ країнах світу. Ми застосовуємо тільки сертифіковані, безпечні препарати, що містять ботулотоксин типу А, що виробляють провідні компанії.
Що таке ботулінотерапія?
Це метод, який передбачає лікування ботоксом, тобто ін'єкції ботулотоксину. Він використовується в неврології, естетичній медицині та косметології, офтальмології та інших напрямках медицини. Лікування ботоксом має доведену ефективність за високого рівня безпеки (навіть для дітей). Це робить його популярним і часто кращим на тлі інших методів терапії. У ботоксу немає побічних ефектів (зокрема інтоксикації) навіть за частого використання, чим не можуть похвалитися багато традиційних пігулок: вони впливають на шлунково-кишковий тракт, печінку та нирки.
Інші плюси ботулінотерапії:
- швидке проведення;
- легка переносність процедури;
- відсутність реабілітації в стаціонарі;
- тривалий ефект (від 4-6 місяців і більше).
У нашій клініці "МедСейв+" ботокс використовують у разі:
- тикозних розладів;
- скреготіння зубами;
- спастичності.
Також лікування ботоксом показано в разі хронічної мігрені.
Лікування тику ботоксом
Тикозні розлади — це стан, який характеризується наявністю рухових тиків. Це можуть бути смикання шиї, мимовільні миготіння очей, мімічні скорочення, потискання плечима тощо. Нервовий тик відбувається раптово, без якогось ритму. Нерідко тикозні розлади є спадковим захворюванням або виникають у дитинстві через психологічні травми, але бувають й так звані вторинні нервові тики — з'являються в дорослих, наприклад, після інсульту, енцефаліту тощо.
Для лікування нервових тиків може використовуватися ін'єкційне введення ботулотоксину. Препарат блокує нервові закінчення та тим самим не дає змоги їм передавати сигнал до м'язів, які й спричиняють ці мимовільні рухи.
Лікування нервових тиків ботоксом показано в разі:
- відсутності ефекту від інших медикаментозних методів лікування;
- протипоказань до інших ліків проти тику;
- підвищеного тонусу м'язів після черепно-мозкових травм або інсульту;
- наявності інших скарг, включно з сильним головним болем і мігренню;
- відносно простих проявів тику (у разі комплексних мимовільних рухів ботокс можна використовувати лише при виявленні основного нерва, який їх викликає).
Лікування бруксизму ботоксом
Бруксизм — це мимовільний скрегіт зубами, що виникає найчастіше в нічний час. В основі цієї проблеми зазвичай лежить перенапруження м'язів, тому щелепи під час сну рухаються, самі по собі змикаються тощо. Скрегіт зубами спричиняє головний біль, знижує якість сну, негативно позначається на стані зубів і ясен. Так, через цю патологію активно стоншується зубна емаль, можуть бути пошкоджені пломби, коронки, вініри тощо.
Лікування бруксизму ботоксом є одним із передових методів, які пропонує саме неврологія. Припустимо, стоматологічні рішення, такі як капи, насамперед захищають зуби, але не вирішують першопричин проблеми. Ботулотоксин вводиться в щелепні м'язи, що спричиняє часткове їхнє розслаблення, а епізоди скреготу вночі скорочуються або ж бруксизм зникає повністю. Як додатковий ефект можна розглядати те, що ін'єкції ботоксу корегують овал обличчя, звужують його форму.
Процедура ботулінотерапії в клініці «МедСейв+» комфортна для пацієнтів і займає мінімум часу.
Лікування спастичності ботоксом
Спастичність (спастика) — це неврологічне порушення, що повʼязано з підвищеним м'язовим тонусом. Це зазвичай спричиняє різні проблеми з руховими функціями. Така проблема не є самостійним захворюванням, а виступає симптомом інших патологій, зокрема:
- черепно-мозкових травм;
- розсіяного склерозу;
- інсульту;
- пошкодження спинного мозку;
- пухлин;
- дитячого церебрального паралічу;
- хвороби Паркінсона, Альцгеймера тощо.
Актуальні наукові дослідження підтверджують ефективність лікування спастичності ботоксом. Введення правильно підібраних доз препарату типу А блокує нервові сигнали та знижує тонус м'язів. Це зменшує прояви спастики, усуває біль, покращує загальне самопочуття, дає хворому можливість займатися реабілітацією та збільшувати її ефективність. Середня дія ботоксу, наприклад, для верхніх кінцівок сягає 4-8 місяців, а для ніг — 3-5 міс.