Лікування апное сну
Апное сну — це патологія, на тлі якої відбувається припинення дихальних рухів під час сну на період від 10 секунд і більше. У важких випадках епізоди багаторазово повторюються протягом години (понад 30 разів) і можуть тривати навіть кілька хвилин кожен. Це порушення негативно позначається на якості сну, знижує працездатність, спричиняє хронічну втому, небезпечне розвитком різноманітних ускладнень, включно з гіпертонією або аритмією.
Підозрюєте в себе апное сну? Ваша близька людина вночі сильно хропе або ви помічаєте в неї короткочасну зупинку дихання під час сну? Тоді обов'язково звертайтеся в наш медичний центр у Києві «МедСейв+». Наші досвідчені лікарі сомнологи проведуть необхідну діагностику (полісомнографію) та запропонують ефективне лікування апное сну — СІПАП терапію або інші методи з доведеною ефективністю.
Вартість послуг
- Полісомнографія (в палаті, у медичному центрі)13500 грн
- Полісомнографія на дому (у супроводі медичного працівника)18500 грн
- Консультація сомнолога900 грн
- Повторна консультація сомнолога700 грн
Ознаки апное
Самостійно виявити апное, тобто епізоди зупинки дихання уві сні, у більшості випадків нелегко. Пацієнт може підозрювати наявність проблеми лише за непрямими ознаками, такими як:
- втома з самого ранку;
- часті пробудження (так званий неспокійний сон);
- головний біль, сухість у горлі та інші дискомфортні відчуття вранці;
- погіршення пам'яті та уважності (відбувається на тлі зниження якості сну).
Близькі люди можуть виявити раптову короткочасну зупинку дихання уві сні або утруднене дихання, що фактично підтверджує апное. У більшості пацієнтів із підтвердженим діагнозом також є хропіння, але сам факт хропіння ще не означає наявності саме апное уві сні.
Причини апное
Апное сну є результатом звуження або повного закриття просвіту верхніх дихальних шляхів під час нічного відпочинку. У дорослих пацієнтів у більшості випадків до цього призводить розслаблення горлових м'язів, зокрема верхнього піднебіння та язика. До факторів ризику розвитку патології належить таке:
- ожиріння;
- спадкова схильність;
- анатомічні особливості будови органів верхніх дихальних шляхів;
- шкідливі звички — куріння та зловживання алкоголем;
- прийом деяких седативних препаратів;
- різні захворювання, зокрема рефлюкс, хвороби щитоподібної залози тощо.
У дітей апное сну часто зумовлене аденоїдами — збільшенням мигдалин.
Щоб лікування апное сну було ефективним, сомнолог повинен визначити причину хвороби та, якщо це можливо, усунути її.
Чому необхідне лікування апное сну?
Під час зупинки дихання уві сні починається кисневе голодування мозку, тому він дає команду на пробудження. У результаті дихальна функція відновлюється, але ситуація повторюється знову і знову. У міру прогресування апное сну частота таких епізодів і тривалість пауз без надходження повітря збільшується. Усе це негативно впливає не тільки на якість сну, а й на роботу серцево-судинної та неврологічної систем, психіку людини.
На тлі апное сну не тільки погіршується якість життя, але й підвищуються ризики для здоров'я. Сильно збільшуються шанси розвитку гіпертонії та різних аритмій, також стає вищою ймовірність інфаркту та інсульту. Саме тому без лікування апное залишати не варто. Навіть якщо ви помічаєте лише швидку стомлюваність і «розбитість» вранці, то краще проконсультуватися із сомнологом у Києві.
Пацієнти, які звернулися з проблемою (наприклад, хропінням) в нашу лабораторію сну «МедСейв+», а потім пройшли лікування апное сну, відзначають такі поліпшення:
- сон став кращим, минуло недосипання;
- з'явилася бадьорість вранці, зникла втома;
- підвищилася продуктивність праці;
- покращилася концентрація уваги та пам'ять;
- знизилася тривожність, рівень стресу, зникла пригніченість;
- нормалізувався артеріальний тиск;
- знизилася вага;
- підвищилося лібідо (покращилася якість сексуального життя).
Усе це переконливі причини пройти лікування апное сну, навіть якщо серйозних скарг на стан здоров'я немає.
Діагностика апное сну
Для підтвердження діагнозу у нас в «МедСейв+» пропонується проведення полісомнографії. Це безпечний і комфортний метод інструментальної діагностики, який дає змогу оцінити різні показники життєдіяльності під час сну, зокрема пульс, електричну активність серця та мозку, насичення крові киснем. Серед іншого він виявляє зупинку дихання уві сні, дає змогу точно встановити тяжкість патології тощо. На підставі полісомнографії підбирається оптимальне лікування.
Додатково в нашому центрі проблем сну можуть бути проведені й інші види діагностики, включно з лабораторними аналізами, ЕЕГ та ЕКГ.
Лікування апное
У нашому медичному центрі використовують провідні методи лікування апное сну, зокрема CPAP-терапію (СІПАП терапію). Це неінвазивний спосіб, який позбавляє від епізодів зупинки дихання. Використовується апарат з маскою, що створює позитивний тиск у дихальних шляхах пацієнта і захищає їх від змикання. CPAP-терапія відмінно зарекомендувала себе на практиці, гарантуючи підвищення якості сну та позбавлення від інших ризиків апное.
Крім СІПАП терапії наш сомнолог може запропонувати й інші методи консервативного лікування апное, зокрема:
- корекцію способу життя (відмова від шкідливих звичок і зниження маси тіла);
- фізіопроцедури для тонізації м'язів;
- внутрішньоротові апарати;
- усунення супутньої патології, наприклад, медикаментозне лікування захворювань щитоподібної залози тощо.
Записатися на консультацію в нашу лабораторію сну ви можете онлайн, зокрема за допомогою месенджеру Telegram або Viber.