Консультація сомнолога
Сомнолог — це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні розладів і порушень сну. Нині сомнологія вважається окремим медичним напрямом, який займається всебічним вивченням сну людини. Різні розлади цього процесу, включно з безсонням або апное, можуть погіршувати самопочуття, спричиняти хронічну втому, серйозні проблеми зі здоров'ям і навіть бути небезпечними для життя.
Вас цікавить лікування порушень сну чи безпосередньо консультація сомнолога в Києві? Тоді звертайтеся в наш медичний центр «Медсейв+», де ведуть прийом профільні фахівці. Потрапити на консультацію до лікаря сомнолога на зручний для вас день і час можна, записавшись онлайн на сайті або зв'язавшись з нами іншим способом, зокрема телефоном або за допомогою месенджерів.
Вартість послуг
- Консультація сомнолога900 грн
- Повторна консультація сомнолога700 грн
Коли рекомендована консультація лікаря сомнолога?
Звернутися до профільного фахівця слід за будь-яких скарг на якість сну, зокрема за:
- частих нічних кошмарів або інших сновидінь, що викликають яскраві емоції;
- вираженої сонливості протягом дня;
- тривалого засинання (потрібно багато часу або навіть вживання снодійного) та безсоння;
- регулярних нічних пробудженнях;
- швидкій стомлюваності протягом дня;
- складних пробуджень вранці, зокрема поганому настрої та/або ранкових головних болях;
- хропіння (зазвичай про нього повідомляють близькі люди, а сам пацієнт може навіть не здогадуватися про це);
- м'язовій слабкості під час пробудження, а також так званого сонного ступору (паралічу);
- пробуджень із відчуттям задишки та/або нестачі кисню (або якщо близькі помічають короткочасні зупинки дихання під час сну);
- несвідомих діях уві сні, включно із сомнамбулізмом.
Консультація лікаря сомнолога також рекомендована, якщо вам діагностували такі захворювання, як цукровий діабет, гіпертонію, ішемію. Також можна порекомендувати відвідати наш центр сомнології в Києві, якщо апное або інші серйозні розлади сну були виявлені у ваших найближчих родичів.
Чому необхідне лікування порушень сну?
Розлади сну спричиняють фізичні та психічні проблеми, підвищують ризики різних захворювань. Не відновлюючи свій організм так, як це має бути, людина стикається з тим, що:
- гірше контролює емоції;
- відчуває складнощі з концентрацією уваги;
- втрачає продуктивність;
- гірше запам'ятовує;
- більш схильна до травм;
- підвищую для себе ризики розвитку різних захворювань, зокрема клінічної депресії, ожиріння, гіпертонії, цукрового діабету, патологій нирок тощо.
А без лікування хропіння й апное є ризики для життя пацієнта, зокрема раптової смерті, інфаркту або інсульту.
За яких порушень сну допомагають наші сомнологи в Києві?
Лікарі сомнологи медичного центру «Медсейв Плюс» спеціалізуються не тільки на лікуванні безсоння та хропіння — найпоширеніших порушень. Наші фахівці також допоможуть у разі:
- сомнамбулізму чи розмов уві сні;
- надмірної сонливості (гіперсомнії);
- сонного паралічу;
- нічних кошмарів;
- синдрому «неспокійних ніг»;
- порушень сну на тлі приймання лікарських препаратів, шкідливих звичок тощо.
Як проходить консультація сомнолога в нашому медичному центрі?
Насамперед для ефективного лікування порушень сну наш лікар у Києві збирає анамнез (історію хвороби), аналізує скарги пацієнта, опитує його. На підставі цієї інформації сомнолог ставить попередній діагноз, а для його підтвердження та/або визначення причин патологій зазвичай назначає додаткові діагностичні процедури. Це може бути електроенцефалографія (ЕЕГ), кардіореспіраторний моніторинг, полісомнографія (так звана діагностична ніч). За результатами діагностики підбираються ефективні методи лікування безсоння, хропіння чи інших розладів.
Діагностика та лікування порушень сну
У сомнології використовують різні інструментальні методи діагностики. «Золотим стандартом» аналізу сну сьогодні є полісомнографія (сомнографічне дослідження), а як допоміжні методи застосовуються ЕЕГ та інші дослідження.
Полісомнографія — безболісна процедура, яка передбачає реєстрацію різних життєвих показників пацієнта під час сну, зокрема частоти серцевих скорочень, сатурації (насичення киснем крові), частоти дихання тощо.
Для виявлення причин порушень сомнолог може рекомендувати консультації із суміжними лікарями, зокрема отоларингологом, неврологом, ендокринологом, психологом тощо.
Коли поставлено діагноз, лікар може підібрати ефективну тактику терапії для конкретного пацієнта. Припустимо, основний спосіб лікування безсоння — це приймання лікарських препаратів, сеанси психотерапії та фізіотерапії, зміни способу життя. При цьому вибір методики прямо залежить від причин порушень. Для лікування хропіння й апное показані апаратні засоби, включно з так званою СІПАП-терапією.