CPAP-терапія

СІПАП терапія (CPAP-терапія) — це ефективний метод лікування поширених розладів сну — обструктивного апное, хропіння, а також безсоння, що виникає на тлі порушень дихання. Ця методика здатна відчутно поліпшити якість нічного відпочинку, повністю усунути негативні наслідки апное, починаючи від денної сонливості або гучного хропіння та закінчуючи зниженням сатурації (рівня кисню в крові) або епізодами зупинки дихання уві сні.

Ви незадоволені якістю сну та відчуваєте втому протягом дня? Вам діагностували апное? Цікавить метод СІПАП у Києві? Тоді звертайтеся в нашу лабораторію сну «МедСейв+». Досвідчені лікарі проведуть вичерпну діагностику розладів сну — процедуру полісомнографії, а на підставі її результатів підберуть дієвий метод лікування, зокрема CPAP-терапію, якщо саме вона вам потрібна.

Вартість послуг

  • СІПАП - препарати (індивідуальний підбір)від 28000 грн
  • Консультація сомнолога900 грн
  • Повторна консультація сомнолога700 грн

Що таке СІПАП?

Абревіатура СРАР дослівно означає Continuous positive airway pressure, що перекладається як постійний позитивний тиск у дихальних шляхах. Відповідно СІПАП терапія — це метод штучної вентиляції, за якого в легенях пацієнта створюється цей самий позитивний тиск. Він унеможливлює обструкцію (перекриття дихальних шляхів), а отже, запобігає зупинці дихання та нестачі кисню в організмі.

Метод СІПАП — це популярний та дієвий спосіб боротьби з дихальною недостатністю. Він на практиці довів 100% безпеку та високу ефективність при лікуванні апное уві сні, також застосовується при тяжких патологій легень, включно з бронхіальною астмою, хронічним обструктивним захворюванням легень (ХОЗЛ). Сьогодні СІПАП терапія також нерідко показана після пневмоній, зокрема в рамках реабілітації після перенесеної коронавірусної інфекції.

У разі важких форм обструктивного апное під час сну використання СІПАП унеможливлює блокування надходження кисню до легень, а отже, запобігає раптовій зупинці дихання і ризику супутніх небезпечних патологій. Також метод усуває й інші характерні для апное скарги, зокрема швидку втомлюваність, сильне хропіння, сонливість протягом дня, погіршення концентрації та пам'яті тощо.

Кому допоможе СІПАП терапія?

СІПАП — це нехірургічний метод лікування апное та інших патологій дихання. До показань для застосування цієї терапії в сомнології відносяться такі симптоми та скарги пацієнта:

  • швидка стомлюваність і сонливість у денний час;
  • безсоння;
  • хропіння;
  • епізоди порушення дихання під час сну;
  • інші непрямі симптоми проблем зі сном — хронічний стрес, різкий набір ваги, психоемоційні розлади.

Зазначимо, що СІПАП терапія використовується не тільки за обструктивного апное уві сні, а й при різних захворюваннях органів дихання, у тому числі за:

  • тяжкого перебігу бронхіальної астми;
  • ХОЗЛ;
  • хронічного бронхіту;
  • емфіземи легенів;
  • важких отруєнь токсичними газами;
  • пневмоніях і відновленні після запалення легенів, включно з коронавірусною інфекцією;
  • дихальної недостатності на тлі хвороб серця та інших захворювань.

Переваги СІПАП терапії при апное

CPAP-терапія в разі апное уві сну чудово зарекомендувала себе на практиці. До переваг цього методу лікування належить таке:

  1. Висока ефективність. Те, що метод дійсно працює за апное, підтверджують численні задокументовані медичні дослідження.
  2. Моментальне поліпшення у вигляді необхідної респіраторної підтримки. Уже для першої ночі виключається ризик зупинки дихання. Надалі поступово знижується відчуття втоми, минає сонливість, затуманення свідомості тощо.
  3. Максимальний ефект досягається через два тижні. У середньому стільки займає повна адаптація пацієнта, а потім ці результати зберігаються поки використовується СІПАП. Під максимальним ефектом слід розуміти таке:
    • загальне поліпшення самопочуття;
    • повне позбавлення або скорочення хропіння;
    • нормалізацію артеріального тиску;
    • високу загальну якість сну.
  4. Зниження ризику інфаркту міокарда та інших важких серцево-судинних патологій.
  5. Мобільність і компактність апарату для СІПАП. Його можна брати з собою в поїздки, відрядження тощо.

Як призначається CPAP-терапія для лікування апное?

У нашій лабораторії сну «МедСейв+» у Києві призначенню методу СІПАП для боротьби з проявами апное передує первинна консультація з сомнологом і комплексна інструментальна діагностика, тобто проведення полісомнографії. Цей вид обстеження дає змогу оцінити різні параметри роботи організму людини під час сну, зокрема виявити хропіння та ознаки обструкції дихальних шляхів. За результатами діагностики лікар не тільки визначає доцільність використання СІПАП-терапії, а й в індивідуальному порядку підбирає необхідний пацієнту тиск, який має створювати спеціальна дихальна маска.

Як працює СІПАП?

Наш лікар-сомнолог підбирає відповідне конкретному пацієнту обладнання для СІПАП-терапії, проводить вичерпний інструктаж і відповідає на всі запитання щодо його експлуатації.

Сам апарат для створення позитивного тиску в дихальних шляхах являє собою невеликий основний блок із компресором, до якого за допомогою гнучкої трубки під'єднано дихальну маску (закриває ніс і рот пацієнта). Сучасне обладнання для СІПАП-терапії поєднує компактність і автоматизацію — пацієнту потрібно просто увімкнути прилад й одягнути маску перед сном. Користуватися апаратом потрібно на регулярній основі, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря.

Наші лікарі

Всі лікарі
Ніколайчук Андрій Сергійович
Епілептолог, Невролог, Нейрофізіолог, Сомнолог

Запис на прийом

Ваші дані

Повідомлення відправлено

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Передзвоніть мені

Ваші дані

Повідомлення відправлено

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Залишити відгук

Відгук відправлено

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.

Задати питання

Повідомлення відправлено

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.