Лабораторія сну в Києві
Наш сон — найважливіший маркер здоров'я, а будь-які його порушення не тільки призводять до зниження працездатності та швидкої втоми, а й сприяють розвитку патологій. Більш того деякі проблеми, зокрема нічне апное у дітей і дорослих, являють небезпеку для життя.
Мучать нічні кошмари? Цікавить лікування безсоння? Турбують інші розлади сну? Ми рекомендуємо звертатися в нашу лабораторію сну в Києві «МедСейв+», де ведуть прийом досвідчені лікарі сомнологи. Для діагностики та підбору ефективного лікування апное, безсоння, хропіння та інших порушень сну, ми проводимо полісомнографію. Для зручності наших пацієнтів послуги в Києві надаються як у самому медичному центрі, так і вдома.
Вартість послуг
- Полісомнографія (в палаті, у медичному центрі)13500 грн
- Полісомнографія на дому (у супроводі медичного працівника)18500 грн
- СІПАП - препарати (індивідуальний підбір)від 28000 грн
- Консультація сомнолога900 грн
- Повторна консультація сомнолога700 грн
Чому варто звертатися в нашу лабораторію сну в Києві?
Ми пропонуємо всі актуальні можливості діагностики та лікування порушень сну. До переваг «МедСейв+» належить таке:
- Консультація провідних профільних лікарів сомнологів.
- Виконання золотого стандарту діагностики розладів сну — полісомнографії.
- Допомога пацієнтам будь-якого віку: від новонароджених першого місяця життя до літніх людей.
- Індивідуальний підхід і підбір ефективних методів лікування хропіння, безсоння та інших порушень.
- Можливість надання виїзних послуг у Києві.
- Зручний запис на зручний для вас день і час, зокрема за допомогою популярних месенджерів.
Коли варто проконсультуватися із сомнологом?
Наша лабораторія сну в Києві рекомендує записатися на консультацію до сомнолога за таких показань:
- скарги на нічні кошмари;
- швидка стомлюваність, сонливість протягом дня;
- часті нічні пробудження;
- труднощі із засинанням, аж до необхідності приймати снодійні або заспокійливі препарати;
- хропіння та синдром апное;
- сомнамбулізм, розмови та інші порушення уві сні;
- дискомфорт у нижніх кінцівках — синдром неспокійних ніг;
- нездатність виконувати будь-які рухи під час пробудження — сонний параліч;
- нічний скрегіт зубами — бруксизм.
Також проконсультуватися із сомнологом нашого медичного центру рекомендується пацієнтам, у яких діагностовано захворювання легень, артеріальну гіпертензію (гіпертонію), цукровий діабет, ішемію.
Діагностика в лабораторії сну у Києві
До розладів сну можуть призвести різні причини. В одних випадках винні зовнішні чинники, включно з гучними звуками чи незручним ліжком, або шкідливі звички, зокрема зловживання алкоголем, в інших — безсоння або нічні жахіття провокують стреси та серйозні психоемоційні потрясіння. Нерідко порушення сну зумовлені різними патологіями, наприклад, ЛОР-органів, серця, ендокринної системи тощо.
Для підтвердження діагнозу та виявлення причин порушень сомнолог проводить не тільки опитування та огляд пацієнта, а й інструментальні обстеження. Так, у нашому медичному центрі пацієнтам доступна полісомнографія, яка є золотим стандартом діагностики в сомнології. Це комплексний метод, який спрямований на реєстрацію різних фізіологічних показників пацієнта під час повноцінного нічного сну.
Лікування апное, безсоння та інших розладів сну в дорослих
Найпоширеніші скарги на сон від дорослих пацієнтів «МедСейв+» — це хропіння, синдром апное та безсоння.
Для лікування хропіння необхідно встановити причини проблеми. Нерідко вони пов'язані з патологіями гортані або носоглотки, і в такому разі сомнолог може рекомендувати консультацію з лором. Лікування хропіння може передбачати, наприклад, усунення закладеності носа або корекцію положення тіла і голови під час сну.
Також хропіння може бути симптомом обструктивного апное, тобто зменшення або зупинки дихання під час сну. Для підтвердження діагнозу потрібна діагностика. Лікування апное завжди підбирається індивідуально та залежить від тяжкості патології. У легких випадках буває достатньо сну на боці, зниження ваги та/або відмови від шкідливих звичок. У разі важкого апное високу ефективність лікування показала СІПАП-терапія, тобто використання спеціального апарату з дихальною маскою, який працює в режимі штучної вентиляції та створює постійний позитивний тиск у дихальних шляхах пацієнта.
Лікування безсоння може передбачати різні методики, а саме:
- гігієну сну (усунення зовнішнього чинника, що заважає відпочинку);
- психотерапію та релаксацію;
- прийом медикаментів, зокрема мелатоніну;
- лікування основного неврологічного захворювання;
- відмову від шкідливих звичок, лікарських препаратів тощо.
Лікування порушень сну в дітей
У юних пацієнтів кошмари, безсоння чи епізоди сомнамбулізму також далеко не рідкісні. Найчастіше вони мають неврологічні та психологічні причини, тобто спричинені стресами, сильними емоціями протягом дня, активними іграми ввечері тощо. Для лікування безсоння у дітей частіше використовують немедикаментозні методи.
Нічне апное у дітей нерідко пов'язане з поліпами в носоглотці або аденоїдами — збільшеною глотковою мигдалиною. За відсутності ефекту від консервативної терапії можуть бути показані оперативні методики усунення першопричини проблеми.
Ще один вкрай відповідальний напрямок роботи наших сомнологів — лікування порушення сну в дітей з аутизмом (розладами аутистичного спектра — РАС). Тут необхідний комплексний підхід до терапії та злагоджена робота лікаря й батьків пацієнта. Застосовуються поведінкові методи, вводяться ритуали підготовки до сну, за необхідності призначаються лікарські препарати.