Консультація кардіолога
Кардіологія – найважливіша медична спеціальність, котра займається діагностикою та лікуванням серцево-судинних захворювань. І, головне, – їх профілактикою. Саме кардіологічна патологія тримає перше місце серед причин смертності в Україні. У зв’язку з цим, своєчасна консультація в досвідченого кардіолога набуває особливої цінності, допомагає виявити ранні стадії кардіологічних хвороб, запобігає розвитку грізних і небезпечних для життя станів: інфаркту, інсульту.
Вартість послуг
- Консультація лікаря кардіолога (вищої категорії)800 грн
- Повторна консультація лікаря-кардіолога700 грн
Коли звертатися до кардіолога
Навіть діти не застраховані від серцево-судинних проблем. Дорослі ж люди, практично всі перебувають у групі ризику щодо серцево-судинних захворювань. Негативний вплив чинять стреси, незадовільна екологія, нездоровий спосіб життя.
Не варто відкладати візит до кардіолога за таких ситуацій:
- часті головні болі в потиличній ділянці;
- відчуття серцебиття, перебої в роботі серця;
- періодичне відчуття печіння, стиснення в грудях;
- набір зайвої маси тіла, ожиріння;
- напади запаморочення, епізоди затьмарення і втрати свідомості;
- поява задишки під час ходьби та фізичної роботи;
- набряки на ногах, які виникають ближче до вечора, навіть якщо до ранку вони проходять;
- шум у вухах, що пульсує.
Також рекомендується пройти огляд у кардіолога, перш ніж почати займатися спортом. Після 40 років, усім людям варто хоча б раз на рік обстежуватися, навіть коли самопочуття є задовільним.
Вкрай необхідні регулярні відвідування лікаря тим, у кого вже виявлені проблеми із серцем та судинами. Контроль стану здоров’я допомагає боротися з прогресуванням хвороби, своєчасно вносити до схеми лікування корективи. Це запобігає розвитку небезпечних для життя станів.
Діагностика кардіологічної патології
Спочатку проводиться лікарський огляд. Досвідчений кардіолог здатен помітити ознаки захворювання вже за зовнішнім виглядом пацієнта, але, це, зазвичай, свідчить про наявність у людини хвороби у просунутій стадії.
Потім йде опитування хворого: лікаря цікавлять чинники ризику кардіопатології в конкретного хворого, скарги й симптоми.
Невід’ємний компонент діагностики кардіологічного хворого – інструментальні обстеження та аналізи:
- ЕКГ, електрокардіографія, щонайменше у 12 відведеннях;
- ЕхоКГ, ультразвукове обстеження серця;
- добовий моніторинг ЕКГ за Холтером;
- ультразвукова доплерографія.
За потреби, проводиться лабораторне обстеження: вміст у крові холестерину й ліпопротеїдів, дослідження схильності до тромбозів та інші аналізи.
Методи лікування
Існує безліч медикаментозних засобів, котрі допомагають за різних кардіологічних хвороб. Кваліфікований лікар складає для кожного окремого пацієнта ту схему терапії, котра усуне симптоми та допоможе запобігти ускладненням.
На додачу до ліків застосовуються немедикаментозні методи:
- корекція способу життя, відмова від шкідливих звичок;
- нормалізація режиму харчування, підбір оптимальної дієти;
- комплекси лікувальної фізкультури;
- фізіотерапевтичні методи.
Якщо ж вдається виявити захворювання на ранній стадії, то існує ймовірність обійтися без застосування препаратів. Буває досить скорегувати спосіб життя, і періодично проходити контрольні обстеження, щоб уникнути серцево-судинної катастрофи. Отримати консультацію та пройти обстеження можна в медичному центрі «Медсейв плюс» в Києві в досвідчених кардіологів.