Лікувальний масаж
Лікувальний масаж застосовується у багатьох сферах медицини: ортопедія, неврологія, кардіологія, терапія та інших. Усвідомлені дії рук масажиста-реабілітолога, в залежності від ситуації, розслаблюють або тонізують людину, покращують кровообіг в тканинах та м'язах, прискорюють одужання після хвороби і приносять полегшення від болю.
Коли потрібен масаж
Сеанси лікувального масажу призначаються, як правило, в складі комплексного лікування того чи іншого захворювання. Показань до процедури достатньо:
- травми та посттравматичні стани;
- хронічні хвороби хребта - остеохондроз, хвороба Бехтерева та інші;
- дегенеративні процеси великих суглобів - артроз колінного, кульшового, плечового суглобів і т.д .;
- артрити, але не в фазі гострого запалення;
- ураження периферичних нервових волокон;
- хронічний біль в області шиї, спини, попереку.
Складаючи схему лікувального масажу, лікар або реабілітолог медичного центру «Медсейв плюс» враховує характер патології у пацієнта, стан його здоров'я в цілому та супутню патологію.
Якщо застосовувати не відповідну методику або помилитися з дозою лікувального масажу, здоров'ю людини може бути завдано шкоди.
Терапевтичні можливості
Дії масажиста відображаються на всіх органах і системах організму:
- шкіра очищається від відмерлого епідермісу, активніше виділяє піт і жир, в ній змінюється синтез колагену і еластичних волокон;
- збільшується капілярний кровообіг, мікроциркуляція в масажованих тканинах, що знижує навантаження на серце;
- стимулюється кровотворення;
- м'язи краще реагують на нервові імпульси, стають еластичніше, нормалізується їх тонус;
- поліпшується робота легень, кров активніше насичується киснем;
- з організму покращується виведення продуктів метаболізму, що зібралися в шкірі і м'язах.
Вважається, що 5 хвилин лікувального масажу дозволяють м'язам відпочити так само, як і 20 хвилин спокою. Нервова система реагує у два способи: може як приходити в підвищений тонус, так і розслаблятися. Все залежить від показань до лікувального масажу і цілі, якої планує досягти лікар.
Як проводиться процедура
Людина приходить на сеанс, знімає верхній одяг, оголюючи область масажу, лягає на масажний стіл і починається сеанс. Як він буде проходити - вирішується індивідуально, шаблону немає і бути не може. В арсеналі масажиста є ряд прийомів, з яких і складається схема сеансу для окремого пацієнта:
- погладжування;
- розминання;
- розтирання;
- вібрація.
Лікувальний масаж буває загальним (все тіло крім голови) або сегментарним (локальним, коли працюють над однією ділянкою тіла). Може проводитися за допомогою різних технік:лімфодренажний масаж, сполучнотканинний, періостальний, лінійний і навіть безконтактний.
Під час масажу, якщо потрібно, застосовуються мазі і креми. Вони не тільки змащують шкіру, але й можуть надавати пряму лікувальну дію.
Тривалість і кількість процедур на курс - параметри індивідуальні і мінливі: в процесі лікування масажем, техніка та кількість сеансів може змінюватися.
Протипокази і підготовка
Лікувальний масаж - відповідальна медична маніпуляція. І до неї є протипокази:
- лихоманка;
- кровотечі;
- хвороби системи крові;
- гнійні процеси, незалежно від їх розташування;
- судинні та серцеві аневризми;
- гострі хвороби судин - васкуліти, флебіти;
- тромбоз поверхневих і глибоких вен;
- шкірні інфекції в області, яку потрібно масажувати;
- злоякісні пухлини будь-якої локалізації;
- виражені розлади психіки.
Зазначеними станами, список протипоказань до лікувального масажу не обмежується. Чи потрібна процедура конкретному пацієнтові - вирішує лікар.
Що стосується підготовки: на сеанс потрібно приходити після душу. Якщо це недосяжно, то протерти шкіру вологим рушником і потім витерти насухо.
У медичному центрі «Медсейв плюс» в Києві Вами будуть займатися досвідчені й уважні масажисти та реабілітологи.