ЕНМГ на дому
Деякі неврологічні захворювання спричиняють порушення передавання сигналів нервовими волокнами. Людина при цьому може відчувати, наприклад, оніміння в окремих частинах тіла, м'язову слабкість, втрату чутливості тощо. Для оцінки ураження нервів за цих та інших симптомів сучасна неврологія пропонує такий метод, як електронейроміографія (ЕНМГ вона ж ЕМГ). Це інструментальне дослідження є відносно новим (особливо на тлі електроенцефалографії), але вже довело свою ефективність під час оцінювання якості взаємодії між нервовими волокнами та м'язами.
Вам потрібна електронейроміографія? Бажаєте пройти процедуру в Києві на дому? Вам допоможуть фахівці нашої клініки «МедСейв». Вартість виїзної процедури ЕНМГ становить від 2500 гривень, при цьому підсумкова ціна залежить від місця проживання пацієнта. Усі деталі ви можете уточнити в телефонному режимі або залишивши заявку на сайті.
Вартість послуг
- Електронейроміографія (ЕНМГ) на дому від*2500 грн
Як виконується виїзна ЕНМГ?
Суть дослідження зводиться до реєстрації спеціальним приладом електричної активності нервових волокон і м'язів у різних станах — у спокої та під час напруження.
Коли наші фахівці вже на місці, пацієнт сідає в улюблене домашнє крісло, забезпечуючи відкритий доступ до проблемної ділянки тіла. Після цього починає роботу наш діагност. Процедура не потребує використання анестезії.
За допомогою ЕНМГ визначається точна локалізація ураженого нерва, вираженість порушення передачі імпульсів, стадія неврологічної патології, а також оцінюється ефективність лікування.
Коли потрібна електронейроміографія?
ЕМГ найчастіше призначають при дегенеративних неврологічних захворюваннях. Але багато корисної інформації лікарю процедура дає і при інших порушень, зокрема при:
- травмах периферичної нервової системи або спинного мозку;
- спадкових неврологічних аномаліях;
- патологіях спинного мозку;
- тунельному синдромі;
- нейропатіях — ураженні периферичних нервів (наприклад, на тлі цукрового діабету);
- хронічній м'язовій слабкості (міастенії).
Найчастіше ЕНМГ призначає невролог, але скеровувати на таку діагностику можуть й інші фахівці, включно з ревматологами, нейрохірургами або ендокринологами.
Для чого робити електронейроміографію на дому?
ЕНМГ у домашніх умовах — це гарантія комфорту для пацієнта. Вдома виконати процедуру варто в такому разі:
- у вас немає часу на відвідування медустанов;
- пацієнт малорухомий (через похилий вік, травми, наявність інвалідності);
- призначено процедуру дитині, яка боїться лікарів.
Такий виїзд можна поєднати з консультацією невролога й одразу після діагностики отримати рекомендації щодо лікування.
Які види ЕНМГ ми робимо на дому?
У домашніх умовах ми можемо виконати два варіанти діагностики:
- Електронейроміографія стимуляційна. На м'яз накладається електрод і посилається дозований імпульс на нерв. Приладом реєструються скорочення м'язів та оцінюються різні параметри та їх відхилення від норми.
- Електронейроміографія голкова. Як подразник використовується тонка голка, якою впливають на м'язові волокна. Така процедура дає змогу оцінити біопотенціали м'язів у напрузі та спокої, виявити патології електричної активності нейронів тощо.