Консультація гастроентеролога
Гастроентеролог — це лікар, який спеціалізується на профілактиці, діагностиці та лікуванні хвороб органів шлунково-кишкового тракту. За даними медичної статистики, 7 з 10 людей на нашій планеті відчувають ті чи інші складнощі з травленням, починаючи від просто незбалансованого режиму харчування та закінчуючи складними патологіями на кшталт коліту, гастриту тощо. І всім їм рекомендована консультація гастроентеролога, а не самолікування за допомогою препаратів від печії, тяжкості в животі. що рекламують.
Періодично виникає біль у животі? Є неприємний присмак після їжі? Маєте скарги на нудоту або розлади травлення? Потрібен хороший гастроентеролог у Києві? Тоді звертайтеся в наш медичний центр «МедСейв Плюс». Записатися на консультацію до досвідченого фахівця ви можете в режимі онлайн або за телефонами.
Вартість послуг
- Консультація лікаря - гастроентеролога700 грн
- Повторна консультація лікаря - гастроентеролога600 грн
Коли варто проконсультуватися з гастроентерологом?
До типових скарг, які є симптомами порушення роботи ШКТ і вагомою причиною для звернення до профільного лікаря, належать:
- гіркий або кислий присмак у роті;
- нудота або навіть блювота після їжі;
- характерна кисла відрижка чи відчуття печіння в стравоході (печія);
- розлади травлення, а саме закрепи або діарея;
- часті здуття живота, відчуття бурління в шлунково-кишковому тракті;
- зміни випорожнень, припустимо, сліди крові або нетиповий колір калу;
- жовтушність шкірних покривів;
- больові відчуття в районі живота, а саме в ділянці пупка, під лівими або правими ребрами тощо;
- різкий набір або втрата ваги;
- стійка відсутність апетиту;
- часте відчуття слабкості, запаморочення, а також погіршення стану нігтів і волосся (подібні симптоми є ознакою незбалансованого харчування).
За подібних скарг рекомендована консультація гастроентеролога в Києві. Крім того, відвідування профільного лікаря рекомендовано в разі:
- наявності хронічних захворювань травної системи;
- хвороб шлунково-кишкового тракту в найближчих родичів (деякі патології можуть передаватися у спадок, тому краще відвідати гастроентеролога для діагностики та профілактики);
- проходження медикаментозного лікування в інших профільних лікарів. Постійний прийом ліків може суттєво підвищувати навантаження на органи травлення.
Не варто відкладати візит до фахівця нашого медичного центру, адже чим раніше виявити захворювання, тим простіше та швидше можна його вилікувати. Крім того, навіть за відсутності скарг у профілактичних цілях консультації варто проходити з періодичністю раз на 2-3 роки.
Які хвороби лікує гастроентеролог центру «Медсейв Плюс»?
У наш медичний центр рекомендується звертатися за наявності (або підозри) таких захворювань органів ШКТ:
- гастрит (будь-які його форми);
- виразка шлунка;
- коліт та інші кишкові патології, включно з СПК (синдром подразненого кишківника), хворобою Крона тощо;
- гастроезофагеальна рефлюксна хвороба;
- патології печінки (гепатити, жирова хвороба, цироз тощо);
- захворювання підшлункової залози (панкреатити);
- хвороби жовчного міхура і його проток (жовчнокам'яна хвороба, холецистит, застій жовчі);
- патології 12-палої кишки (дуоденіт, виразкові захворювання);
- дивертикулярна хвороба;
- інші патології, зокрема захворювання товстої та тонкої кишки, розлади травлення нез'ясованої природи, ерозії стравоходу, захворювання, спричинені бактерією хелікобактер пілорі.
Яка підготовка потрібна перед візитом до гастроентеролога?
Як правило, за кілька годин до відвідування гастроентеролога варто відмовитися від вживання їжі (або за можливості йти до лікаря натщесерце). Також не рекомендується видаляти наліт із язика, адже він може відігравати певну роль під час діагностики. Додаткова підготовка перед первинним прийомом не потрібна, хіба що за наявності варто взяти з собою результати раніше виконаних досліджень, висновки лікарів.
Якщо крім консультації гастроентеролога відразу ж планується виконання інструментальної діагностики або лабораторних тестів, то рекомендації щодо підготовки можуть відрізнятися. Цей момент варто додатково уточнити у консультантів нашого медичного центру.
Як проходить консультація гастроентеролога в «Медсейв+»?
Первинний прийом у фахівця передбачає опитування та вивчення скарг пацієнта, що потрібно для складання анамнезу (історії хвороби). Крім цього лікар проводить огляд пацієнта, пальпацію живота та інших органів черевної порожнини. Для уточнення діагнозу призначаються інструментальні дослідження та/або лабораторні тести. На підставі отриманих результатів діагностики підбирають лікування, включно з рекомендаціями щодо харчування та медикаментозною терапією (якщо потрібно).
Діагностика та лікування в гастроентерології
Поставити правильний діагноз і/або виявити причини скарг (хвороб ШКТ) гастроентерологу допомагають такі види діагностики:
- УЗД органів черевної порожнини;
- відеоезофагогастродуоденоскопія (ВЕГДС);
- КТ органів очеревини;
- колоноскопія та інші ендоскопічні методи;
- різні лабораторні дослідження, зокрема аналізи крові на ферменти, копрограма, ПЛР-аналізи тощо.
Лікування передбачає зміну харчових звичок (необхідність дотримуватися дієти) та способу життя в цілому, приймання лікарських препаратів, спрямованих на усунення хворобливої симптоматики та/або запобігання розвитку ускладнень. Якщо є показання для оперативного втручання (в запущених випадках хвороби), то гастроентеролог рекомендує консультацію з профільним хірургом.